zofim.org.il
  
 


 
הנהגת חיפה
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » הנהגת חיפה » כתבה: תהליך יציאה לשנת שירות כל הפרטים

תמונת מגזין תהליך יציאה לשנת שירות כל הפרטים פורסם על ידי דרך המשך
בתאריך 23/10/2011
בכתבה זו צפו 7121 גולשים

 

תהליך 1/8 לקראת שנת שירות
 
מתי?
מה?
איך?
ספטמבר
יצירת בהירות בהבדל בין מסלולי שנת השירות ובתהליך לקראת היציאה
העברת ידע טכני על מסלולי שנת השירות ואיך מתבצע התהליך. ע"י מדריכי שכבה, מרכזי שבטים, אינטרנט, חברים וכו'. כדאי להוסיף מקום לדילמות, התלבטויות ושאילת שאלות.
אוקטובר – 27.10.2011
אסיפת הורי שמיניסטים
הסבר מסודר על התהליך להורים
נובמבר
ביקור בקומונה + דו"ח ביקור
באחריות של כל שמיניסט המעוניין להמשיך בתהליך לבקר בקומונה ולכתוב על כך. רצוי ועדיף שזאת תהיה פעולת שכבה מאורגנת, אבל לא חובה.
נובמבר עד 10.11.2011
חתימה לשנת שירות באתר + המלצות לא מהצופים
חתימה אלקטרונית בה אוספים את פרטי המועמדים. באחריות השמיניסט למלא את הטופס האלקטרוני עד לתאריך כדי להשאר בתהליך
נובמבר 15.11.2011
אוטובוס הקסמים
פעילות הנהגתית להיכרות עם 2 קומונות בהנהגה.
נובמבר עד 27.11.2011
ראיונות בהנהגה
כל שמיניסט החתום באתר צריך לעבור ראיון בהנהגה עם צוות הנהגה או אנשים ששובצו לראיין. הראיון מאפשר עוד נדבך של היכרות עם השמיניסט המצטרף לתיק מועמד שלו וכן בדיקת התאמה לגרעין ותחושה שדיבר שיחה אישית עם מישהו מתהליך המיון.
28.11.2011
מיונים הנהגתיים
אחה"צ בו עוברים סדנה שלאחריה אמורים לסנן כ 10% מהמשתתפים לקראת המיונים התנועתיים. לאחר הסדנה מקבלים שאלון העדפות בו מדרגים את הרצונות ומידת התאמתך לכל גרעין.
דצמבר 25-28.12.2011
טיול חנוכה
טיול שכבתי במעטפת תנועתית
ינואר 6-7.1.2012
מיונים תנועתיים
סמינר של יומיים המתקיים בו כבר מתמיינים לפי גרעינים לפי החלטת ההנהגה המתבססת על חוו"ד מרכז + ראש שבט, רצון השמיניסט, חוו"ד מהמיון ההנהגתי, ועוד
עד 3.2.2012
שיבוץ לגרעין
החלטה תנועתית המבוססת על סמינר המיון וכל מה שקדם לו.
פברואר 10-11.2.2012
סמינר גרעין 1
סמינר שישבת הכשרה לפי גרעינים.
מרץ 13.3.2012
אירוע חתימה לשנת שירות
אירוע הנהגתי חגיגי המכבד את השמיניסטים הנמצאים בתהליך אמיתי לקראת שנת השירות. לאחר מכן מעבירים את טפסי החתימה לאגף הבטחוני חברתי כדי לדחות את השירות הצבאי.
מאי 11-12.5.2012
סמינר גרעין 2
סמינר הכשרה לפי גרעינים במרחב ההנהגתי או האיזורי.
יוני (אמצע סוף)
יום קליטה בהנהגה
לאחר השיבוץ לקומונות מבקרת כל קומונה את הקומונה אותה היא תחליף
אוגוסט (ימים ראשונים)
חפיפה בין קומונות
שלושה ימים של סמינר משותף. זמן להעביר תכנים וערכים מרכזיים לקראת החילוף לשם שימור המשכיות.
אוגוסט 6-9.8.2012
סמינר פתיחת שנת שירות
קורס תנועתי הכשרתי
אוגוסט 12-17.8.2012
קורסי הכשרה נוספים לשנת שירות
קורס מרכזים בוגרים, מע"רים, גזברים ושאר ירקות
אוגוסט ימים אחרונים
תחילת שנת השירות
הגיע רגע האמת
 
 
נתיבי שנת שירות בצופים:
גרעין רעים (240) – שילוב של חיי שיתוף, התנדבות בקהילה והפעלת שבט צופים. מתאים לאנשים המחפשים עצמאות, יוזמה, שרוצים לתת צופים במקום חדש.
גרעין פנימיות (80) – חברי הקומונה הם משהו בין אחים גדולים למדריכים. מתאים למי שמחפש מסגרת שונה ממה שהוא מכיר, אנשים שמעדיפים סדר יום מוכתב וברור ושטובים בלהשפיע דרך קשר אישי כנה.
גרעין אתגר (40) – חברי הקומונה הם מרכזי שבטים בוגרים, מצופים להתנדב בקהילת השבט או האיזור בו הם חיים. מתאים לאנשים שרוצים וטובים בניהול וחניכה, שרוצים לרכז שבט ופחות מחפשים חיי קבוצה.
צופי-ים (כמה שיש) – הש"ש פועלים בשבטי צופי-ים בארץ בתפקידי בוגרים מגוונים. מתאים בעיקר לבוגרי שבט צופי-ים הרוצים לתת לצופי-ים. אוהבי עבודה שפחות מחפשים חיי קומונה.
גרעין תמורה (30) - מבוסס על שישה עקרונות: חיי קבוצה, עצמאות ואחריות, עשייה, פיתוח אישי, מעורבות ונתינה. הגרעין מתנהל כגרעין אוטונומי הקובע לעצמו את משימותיו האישיות והקבוצתיות ובנוסף דואג למחייתו בעצמאות כלכלית. מתאים למי שמחפש פיתוח אישי, למידה עמוקה והרבה עצמאות.
גרעין במדבר (18) – 2 קומונות המתגוררות בבאר שבע ופועלות בשיתוף עם מתנדבים בדואים בחינוך לקיום משותף. מתאים לאנשים שערך הקיום המשותף בין ערבים ויהודים במדינה חשוב להם, שמתעניינים בתרבות הערבית, בעיקר הבדואית ושואפים לחנך לכך.
גרעין עתיד (13) – חברי הגרעין מתגוררים כישראלים יחידים בדירה עם עוד 7 אמריקאים שבאו לשנה לארץ. האמריקאים מתחלפים כל 3 חודשים. יחדיו הם פועלים בקהילה בבת ים שם הם גרים. מתאים למי שמעוניין להשפיע על אמריקאים יהודים בני 18 הבאים לשנה להתנדב ולהכיר את הארץ ולמי שפחות מחפשים חיי קבוצה.
גרעין אנ"ת (8) – קומונה המתגוררת בפנימית מבואות ים במכמורת ומשלבת סוגי אמנויות בתוך העבודה בפנימיה. מתאים לאנשים שיש להם תחום אמנות מפותח כגון: קולנוע, ציור, פיסול, כתיבה, ריקוד, תיאטרון ורוצים להמשיך להתפתח בו ולהשתמש בו כמתודה חינוכית.
גרעין מרל"צ (7) – קומונה המתגוררת בחוות הצופים ומעבירה פעילויות צופיות מעשיות (בעיקר חד פעמיות) לקבוצות רבות ומגוונות באוכלוסיה. מתאים לאנשים שחולים על הכלי הצופי המעשי ושמתחברים לפעילויות חד פעמיות יותר מאשר לתהליך שנתי.
גרעין קק"ל (6) – קומונה משולבת צופים ותק"מ (קיבוצניקים). חברי הקומונה מעבירים פעילויות בעיקר חד פעמיות ביערות קק"ל לכל סוגי האוכלוסיה. יש מגוון רב נוסף של פעילות. מתאים למחפשים מגוון פעילות, טבע, אוהבים ללמוד וטובים בהתמודדות עם בלת"מ.
דרך לוטן (5) – קומונה המתגוררת בקיבוץ חצבה בערבה, עוברת קורס מדריכי טיולים לאיזור הנגב ומעבירה פעילויות שטח של כמה ימים לנערים ונערות (בעיקר מקבוצות סיכון). מתאים למי שחולה על הדרכת טיולים ושטח ומתעניין הנוער בסיכון.
 
 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה