zofim.org.il
  
 


 
דף הבית » ארכיון הכתבות » כתבה: אילת שחר זקוקה לעזרתנו !

תמונה קטנה אילת שחר זקוקה לעזרתנו ! פורסם על ידי מנהל האתר
בתאריך 15/12/2003
בכתבה זו צפו 4354 גולשים

הסיפור שאינו נגמר

או: בושם טוב בא בבקבוקים קטנים

 

לאילת יש בבית את כל העניבות האפשריות. כמה אנשים כאלו יש בנמצא כיום?!

זה התחיל בכיתה ד' עם העניבה הצהובה- גדוד שחף חדש בשבט אפעל! מדבר, נחל זורם, ים גדול, פריחת הדרים, ירוק מסביב... בהתמדה אינסופית אילת איתנו כל יום שלישי ושישי, גדוד של בנות מורעלות ברובו, הכי טוב בשבט ! אנחנו ממציאים שפה חדשה, ומילים כמו "שטוזים" (שטויות + חרוזים) ו"שוחמיצים" (תשאלו את אילת למה היא התכוונה...) גיבושון קטן בקורס ההדרכה, ושיבוץ במסלול הרגיל: מדריכה ורשג"דית בשבט. יותר מכולנו, היא חיה ונושמת צופים כל הזמן.

 

 

 

בסוף כבר מבינים מי רואה רק ערכים בעיניים: מרכזים צעירים. ישיבות השכב"ג שגוזלות את מיטב שנותינו הצעירות לא מפריעות לה, גירודים ופריחות מקרדיות בטיולים לא שוברים אותה. והיא הייתה שם- כמה קטנה, ככה גדולה!!! כולה מטר וחצי (יופי של גובה, בדיוק כמו שסנדינה צריכה להיות, ואיך שאנחנו עשינו בזה שימוש במחנה קיץ של יב'...) עם כוחות, רצון, מרץ ואנרגיה בלתי נלאים. רמת אפעל זה ישוב קטן, כולם מכירים את כולם. מי שלא מכיר את אילת מסוכנות הבייביסיטר הסיטונאית שהיא מנהלת, מזהה אותה כפעילה מרכזית בשבט.

 

ולא כמו אצל רובנו, שאמרנו: "קדימה לצבא, קרבי זה הכי, אחותי!" היא עוד לא סיימה את סיפור האהבה עם התנועה: היא התנדבה לשנת שירות בגרעין "רעים". במסגרת קומונה בכרמיאל, יחד עם עוד 5 בנות, דאגה להקמת שבט צופים בעיר, לקליטת עלייה ולשאר פעילויות התנדבותיות כמיטב המסורת של התנועה. במשך כל השנה, התנדבה גם בגן ילדים ייחודי של עולים חדשים, ובשעות אחה"צ בשתי מועדוניות לילדים עם בעיות למידה והתנהגות.

 

גם זה לא הספיק לה... והיא המשיכה לחפש מקומות נוספים בהם תוכל לתת מעצמה, בין אם זה בארגון פעילויות בשכונה ובין אם זה במתן אוזן קשבת וכתף לכל מי שבא. אילת יצרה קשר אישי עם כל מי שעבדה איתו, כולם מסביבה ידעו שיוכלו לפנות אליה בכל בעיה. חלקם אפילו ביקשו שתישאר שנה נוספת בעיר...

 

גם אחרי שלבשה חאקי בהיר במסגרת חיל האוויר במהלך 21 חודשים במסגרת שירות צבאי, לא נמאס לה והיא חזרה, הפעם בעניבה חדשה: מדריכה בוגרת במסגרת משלחת הצופים לצפון אמריקה 2003! נועם, שותפתה להדרכה במחנה CRANE LAKE CAMP כותבת:

 

"מכל מה שעברתי שם (ותאמינו לי זה הרבה) אני רוצה לשתף אתכם בדבר היקר לי מכל והוא השותפה שלי! שער שחור ארוך מתולתל, משקפים, רזה ונמוכה, דברנית לא קטנה ועל כן שמה- ציפורת, ציפ-ציף, קטינטין... עם התלהבות בלתי פוסקת, קוצים בתחת שלא נתנו לה להפסיק להתרוצץ, לקפוץ, לשמוח ולעשות את המורל הכי חזק בעולם עד כדי כך, שאפילו במהלך התפילות בבוקר היא הצליחה להעיר את החניכים הישנוניים ולגרום להם לזמר בקולי קולות (ותאמינו- זה הישג גדול מאוד!). יכולת להאמין, במיוחד במה שנראה בלתי אפשרי, וכך ביחד להפוך עולמות ומוסכמות במחנה. לעמוד מול הגדולים והחשובים, להסתכל עליהם בראש מורם מלמטה למעלה ולהעמיד אותם במקומם כי: "הצופים זה הכי חשוב"!

הקטינה הזאת שברה שיאים כל פעם מחדש- בחוסר בשעות שינה, לא לדבר עם הבית הכי הרבה זמן, ברעיונות שלה לפעולות, בהשקעה שלה בחדר ישראל  שיצא מהמם, ברוח הטובה שהיא החדירה לא רק בי אלא בכל חניך וחניכה, חבר צוות ישראלי ואמריקאי שהתקרב אליה.

כל אלו ועוד הרבה ממה שניתן לדמיין העניקו לי כל כך הרבה דברים שאי אפשר לקחת ממני. מליון זיכרונות טובים, מצחיקים ומשעשעים. מליון דברים שלקחתי איתי הלאה להמשך החיים. ואין בי ספק שהמשלחת הזו לא הייתה אותו הדבר בלי השותפה הקטנה אך הגדולה הזאת..."

 

ב-28/11, מבלי שהתכוונו, מישהו שם לנו נקודה, באמצע הפרק. שבועיים לפני חזרתה ארצה מהטיול בדרום אמריקה, בזמן טיול בשמורת מפלים בצ'ילה, אילת נפלה אל הנהר. החיפושים אחריה נערכים במלוא המרץ באמצעות מתנדבים ואנשי מקצוע. אנחנו בארץ מתפללים לנס. בהיבט הפרקטי נותר לנו רק לגייס כספים. בעזרת השבט ברמת אפעל ובשאיפה- בעזרת שבטים נוספים בארץ. אנחנו מארגנים מסיבות, מכירות ואירועים שכל מטרתם תרומה לעמותה. כאשר אתם חושבים על האירועים הקרובים בשבט שלכם, חישבו גם כיצד תוכלו לעזור לאילת - ביכולתנו ליצור קשר עם חברות מסחריות מתחומים שונים. אם תוכלו לעשות זאת דרכנו, מבלי שתפסידו, כולנו נרוויח. ונוכל להשיב את אילת הביתה. 

 

כולנו עושים את זה בשבילה כי כידוע, מים שקטים חודרים עמוק.

 

כיצד ניתן לעזור ?

 

דבר אחד בטוח - אנחנו מחזירים את אילת הביתה !!!

אבל אנחנו לא יודעים כמה זמן זה ייקח וכמה כסף עוד יידרש. עלות החיפושים עד כה מגיעה כמעט לחצי מיליון שקל. בערך חצי מהסכום כוסה על-ידי חברת הביטוח והשאר על-ידי המשפחה, החברים ותורמים אחרים. אנו,  בוגרי תנועת הצופים שנרתמו למבצע, החלטנו לגייס בעזרת חברי התנועה סכום שיספיק ל- 10 ימי חיפוש, בשלב המיידי. הכסף שברשותנו ייגמר בקרוב ולכן עלינו לפעול כבר מעכשיו. ואין לנו ספק שאם כולם ירתמו נוכל לעשות זאת בקלות.

 

אנו יודעים שמפעלי חנוכה בפתח וזמנכם קצר, אבל אנחנו גם מאמינים שחנוכה הוא הזדמנות נהדרת כדי לגייס עזרה (ולא רק בגלל שזה חג של נסים). לכן ישבנו וריכזנו רעיונות ואמצעים לפעילויות.

 

דוגמאות:

·        התרמות למען אילת, מדלת לדלת או בדוכן נייח. אנו נוכל לעזור עם חומר להכנת הפרסום והחוזרים.

·        הפעלת מזנונים או מכירת סופגניות במפעלי חנוכה, כדי להעביר את הרווחים לעמותה.

·        הקמת אירועים לקהילה כמו שירה בציבור, הופעה של אומנים ולהקות,  הקרנת סרטים לילדי הקהילה ועוד, ולהעביר את דמי ההשתתפות לחיפושים.

 

רשימת האפשרויות ארוכה וביכולתנו לעזור לכם בדרכים רבות, מי שמעונין ליצור קשר כדי לקבל עצות או לבקש את עזרתנו, מוזמן לפנות בהקדם למרכז הפרוייקט, שיפנה אתכם למי שיוכל הכי לעזור לכם :

 

יענקל'ה - 067-934048  או yetzur@zahav.net.il

 

אילת תמיד חשבה ומצאה איך לעזור לחברה,

עכשיו אנחנו מחוייבים לחשוב ולמצוא איך לעזור לאילת.

פרסם כתבה »