zofim.org.il
  
 


 
מגזר עדת הצופים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מגזר עדת הצופים » ארכיון הכתבות » כתבה: דויד פלברג ראש שבט הראל

תמונת מגזין דויד פלברג ראש שבט הראל פורסם על ידי רוני גוס- מדוף
בתאריך 10/8/2014
בכתבה זו צפו 2881 גולשים

 דויד פלברג

נולד בגיל צעיר מאד בארה"ב. עלה לארץ עם המשפחה בגיל 7 ועבר מלוד, לבת-ים לפתח תקווה. שירת בחיל האויר והשתחרר בדרגת סגן, ובמילואים התקדם עד לרס"ן.

המשיך להסתובב ברחבי הארץ עד שהתמקם ברעננה עם אשתו ו-3 ילדים. עבד כקופירייטר במשך 16 שנה במשרדי פרסום מובילים, והיום הוא קופירייטר עצמאי, רץ, רוכב ושוחה, ובזמן שנשאר משמש כראש שבט "הראל"

ספר טוב שקראת לאחרונה?

"המדריך לימים הקרובים" של יואב בלום. ספר פשוט פנטסטי. לוקח לו זמן להתניע, יש בהתחלה כמה דמויות שוליות וקטעים לא מובנים, אבל מהרגע שנכנסים לסיפור הוא בהחלט שונה מכל מה שיש היום על המדפים. זה לא המשך של "מצרפי המקרים", אבל כמו בספרו הראשון, גם כאן המחבר מגלה כמה עושר ודמיון יש במוח הקודח שלו.

לאיזה קטע בתפילה אתה הכי מתחבר ולמה?

מאז שהבן שלי התגייס – תפילה לשלום חיילי צה"ל.

תכנית ריאלטי שהכי אהבת ולמה?

לקרוא לתכניות האלה "ריאליטי" זה כמו לקרוא לחמאס "פרטנר". זה אפילו לא מציאות מדומה. זה זבל מתוכנן היטב. אבל אם כבר מדברים על מציאות וטלוויזיה, הכי אהבתי לצפות לפני כמה שנים באולימפיאדת החורף לנכים. ישבתי מול המסך ערב ערב עם פה פעור, כמו ילד קטן. לראות אנשים עיוורים שגולשים "קרוס קאנטרי" רק עם מלווה צמוד שצועק להם הוראות, לראות את ההתמודדות של גולש בלי זרועות שמתחרה בדואתלון (גלישה "קרוס קאנטרי" + ירי למטרות) כשהוא מושך את ההדק בשיניים וגם פוגע, לראות גולש ללא רגליים יורד סלאלום ענק כשהוא מחובר למעין כסא עם מגלש – זו מציאות! וזה נותן לך פרופורציות למה אתה מסוגל.

האם יש לך פייסבוק ומה אתה חושב על הרשת החברתית הזאת?

כן, יש לי פייסבוק. פתחתי אותו לפני כשנתיים כשהתחלתי לרוץ, כדי לקבל לשם תמונות של מירוצים בהם השתתפתי. עם הזמן נכנסתי לשם יותר ויותר, והיום אני מתעדכן שם במשך היום, תוך כדי עבודה. כמו כל כלי שמשרת אותנו, צריך לקחת אותו בפרופורציות הנכונות ולא לתת לו להשתלט. "אוהב לייקים, לא ישבע לייקים"...

חג אהוב ולמה?

חנוכה. תמצית היהדות: הם ניסו להרוג אותנו, אנחנו ניצחנו. בואו נאכל.

3 דברים שהיית לוקח איתך לאי בודד:

לא מבין איך אדם דתי אמור לענות על שאלה כזאת... ומה עם מניין? (כבר 9 דברים...) וטלית ותפילין? ומה עם ספר תורה וספרי קודש? שלא לדבר על מה עם אשתי והילדים? ומה עם אוכל כשר?... בקיצור, שאלה שמתאימה יותר למעגל של דן שילון מאשר ל"קול צופייך"... J

מה הדבר שתמיד רצית לעשות אבל עדיין לא הספקת?

להוציא ספר לאור. כרגע הוא עדיין במגירה.

אם היה לך מיליון דולר, מה היית עושה עם זה?

אני מניח שעם חלק מהסכום הייתי עושה את הדברים ה"משעממים" והמתבקשים: קונה נכס להשקעה לילדים, או שם בצד בשביל הלימודים וההמשך שלהם. עם מה שנותר הייתי נוסע עם אשתי לחופשה ארוכה בבורה-בורה או באיזה אי מלדבי עלום-שם מוקף מים כחולים ושייק פירות.

איזה ערכים אתה חושב שיש לחזק בעדת הצופים?

אני חושב שצריך לחזק את עדת הצופים עצמה. לחזק, להרחיב ולהעמיק את המעורבות של העדה בשבטים הדתיים, כי כרגע הם רוקדים לפי החליל של ההנהגות. העדה עדיין לא הצליחה להתנער מהתפקיד של "ספק שירותי דת", או לגרום לשכב"גיסטים דתיים להבין למה העדה נחוצה. בדמיוני אני רואה מחנה קיץ של העדה, אבל לא נראה לי שזה יתממש בקדנציה שלי...

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה